WAŻNE INFORMACJE

Wychodząc naprzeciw wielu pytaniom naszych klientów postaramy się wyjaśnić jaką pozycję prawną mają koloidy złota i srebra na rynku handlowym.

W Unii Europejskiej, do której również należymy koloidy Au i Ag nie są dopuszczone do sprzedaży jako suplementy diety i długo nie będą. Jednostką odpowiedzialną za utrzymywanie tego stanu rzeczy w kraju jest Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) i od 2007r. nie wydano decyzji o dopuszczeniu Au i Ag jako suplementy diety. 

Odnośniki do stron potwierdzających opisaną wyżej sytuację:

 

Odnośnik 1

Odnośnik 2

 

PWT (Postępowanie W Toku) co jest równoważne z niedopuszczeniem do rejestracji jako suplement diety.

Z tego tytułu handel koloidami metali szlachetnych może się odbywać tylko pod postacią kosmetyku, co nie znaczy, że nasze czyste złoto i srebro koloidalne traci swoje specyficzne właściwości znane i cenione od bardzo dawna.

Złoto i srebro koloidalne jest umieszczone w międzynarodowym rejestrze składników kosmetycznych w skrócie INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients) co pozwala używać ich jako kosmetyk lub składnik kosmetyku, ale dopiero po przebyciu całej drogi niezbędnej do jego rejestracji.

 

Odnośnik 3

Odnośnik 4

 

Od lipca 2013r. została wprowadzona w życie dyrektywa unijna z 2009r. która reguluje wymagania związane z badaniami i rejestracją kosmetyku:

 

Odnośnik 5

 

W porównaniu do suplementu diety, kosmetyki przechodzą szereg badań: mikrobiologicznych, fizyko-chemicznych, dermatologicznych, aplikacyjnych oraz test konserwacji, w którym muszą wykazać swoje silne bakteriobójcze działanie na wytypowanych szczepach bakterii, które to uzyskuje się za pomocą konserwantów.

Złoto i srebro same w sobie są bakteriobójcze, przez co są tak unikalne, a testy konserwacji naszego produktu umieszczone na stronie www.Goldex.com.pl świadczą o braku jakichkolwiek chemicznych konserwantów lub parabenów.

W postaci czystego koloidu stanowią swoiste wyzwanie do skutecznego zwalczania bakterii i grzybów użytych do testu konserwacji, który można zaliczyć tylko w 100%.

Obecnie wszystkie kosmetyki muszą być rejestrowane w centralnym unijnym systemie, w skrócie CPNP (Cosmetic Products Notification Portal), a te w których zastosowano nanotechnologię, bądź jeden ze składników w tej technologii, muszą przejść dodatkową ścieżkę rejestracji dla produktów zawierających nanomateriały.

Ostatecznym dokumentem, który dopuszcza kosmetyk do obrotu na rynku jest Ocena Bezpieczeństwa (Safety Assessment). Wydaje ją Safety Assessor - osoba szkolona i dopuszczona przez Unię Europejską, która po wnikliwej analizie wszystkich dokumentów potwierdza lub nie, zgodność produktu z przepisami i jednocześnie nakłada na producenta obowiązek posiadania numeru referencyjnego z systemu CPNP - bez którego nie można danego wyrobu wprowadzić na rynek.

Konsumencie pamiętaj:

Chcąc mieć pewność, że produkt kosmetyczny spełnia te wymogi należy żądać od producenta dostępu do aktualnej oceny bezpieczeństwa. Mamy wtedy pewność, że produkt spełnia standardy jakości i jest bezpieczny w użyciu. Jeżeli nie mogą Państwo uzyskać dostępu do tych dokumentów na stronie producenta lub w inny sposób oznacza to ,że są to produkty o zastosowaniu technicznym.

     Copryight © 2022 Goldex. Wszelkie prawa zastrzeżone